Životopis

Tiesto životopis

Narodil se 17. ledna 1969 v městě Breda v Holandsku. Jeho skutečné jméno je Tijs Verwest. S gramofony se seznámil velmi záhy – hrát začal ve 14ti letech. Ale trvalo mu poměrně dlouho než se výrazněji prosadil. Začátky jeho opravdové kariéry lze vysledovat ve druhé polovině osmdesátých let. Zajímavé je, že zpočátku sklízel větší úspěchy v zahraničí (konkrétně v Norsku), než doma v Holandsku.

Jeho čas měl teprve přijít. Tiësto se ovšem nespokojil jen s hraním, měl mnohem vyšší ambice a začal také komponovat vlastní hudbu. Nechal si proto postavit své studio, kde realizoval vlastní hudební nápady a kde také vznikaly jeho první nahrávky. Tracky „Made by Tiësto“ se začaly objevovat na různých kompilacích, ale s tím se Tiësto nespokojil se svým nejlepším přítelem založil dnes již známý a renomovaný label „Black Hole Records“, kde také realizoval své první CD „Magik“. To bylo úspěšné po celé Evropě. Brzy následoval druhý díl této kompilace, který se stal bez jakékoliv zvláštní reklamy nejprodávanější kompilací v Holandsku a v dalších zemích, např. v Izraeli a Skandinávii. Zatím poslední kompilace s tímto názvem, má pořadové číslo „7“. Fakt, že jsou Tiëstovy cd tak žádaná, se přirozeně odrazil v zájmu promotérů. Tiëstova popularita vytrvale rostla a na přelomu loňského a letošního roku se dopracoval až na samý vrchol DJského Olympu.

Proč je vlastně tak populární? Trance v jeho podání je nesmírně emotivní. Nad svižnými rytmy se klenou melodie, při kterých se vám tají dech. Častými nájezdy umí vygradovat atmosféru tak, jako snad žádný jiný dj. To všechno ještě umocňuje Tiëstova osobnost, síla a pozitivní energie, která vyzařuje nejen z muziky kterou hraje, ale i z něho samotného. Posloucháte-li Tiësto, zapomenete na všechno kolem. Tiësto je také velmi uznávaným remixerem. Jeho remix Delerium“s Silence znamenal zcela jasný průlom na britských ostrovech, kde se deska držela několik týdnů v britské TOP 10. Byl to také první taneční track, který hrála v denních časech rádia v Severní Americe! Tiësto hrál už snad ve všech významných klubech po celém světě. Letos v létě jej můžete například několikrát slyšet na Ibize ve slavném klubu Amnesia. Na jeho „djské mapě“ je už jen málo bílých míst. Jedním z nich je Česká republika. Ale to se změní 8. srpna na Creamfields, kde bude Tiëstova česká premiéra.

Hrál snad se všemi významnými světovými hvězdami. Jen namátkou: Paul Oakenfold, Sasha, Eric Morillo, Danny Tenaglia a Carl Cox. Dosavadním vyvrcholením kariéry je bezesporu skutečnost, že byl zvolen nejlepším dj na světě v anketě prestižního časopisu DJ Magazine Top 100 DJ“s. Ve Spojených státech byl vyhlášen za nejlepšího zahraničního dj. A začátkem května letošního roku uspořádal koncert na fotbalovém stadionu Gelredome v holandském Arnhemu pro 25 000 lidí. Ve stejnou dobu mu vychází zbrusu nové „dvoucédé“ Nyana, na které už jsou také vynikající ohlasy.