Just Be (2004)

Čekalo se, co z Tiësta vypadne po poměrně úspěšném albu In My Memory. Laťka byla posazená hodně vysoko díky singlům z alba, Flight 643, Lethal Industry nebo Suburban Train a Tiësto ji stále sunul výše i pomocí svých vystoupení po světových tanečních festivalech, nebo před fotbalovým zápasem při unikátní akci Tiësto in concert. Jako první ochutnávka z chystaného alba vyšla skladba Traffic a zdálo se, že Tiësto pořádně přitvrdil.

Čekalo se dál. Nejvyšších obrátek to čekání nabralo, když do médií vypadla zpráva, že následující singl bude ve spolupráci s další ikonou tranceu, Brianem Tranceau. Všechno klaplo tak jak má a nový singl z chystaného alba číslo dvě byla hitovka Love Comes Again, kde BT hostoval jako zpěvák. Další velký úspěch, takže nic nebránilo tomu pustit album Just Be do světa.

Jako první se na albu rozeznívají tóny předlouhé skladby Forever Today. Úvod patří hlavně klasické muzice. Tiësto rád používá klasickou hudbu v kombinaci s tou taneční a co se mu musí uznat, má vynikající smysl pro gradaci, kdy vám až veskákají po celém těle pupínky husí kůže.

Text o albu je převzatý z recenze techno.cz, zbytek recenze můžete dočíst v Tiësto – Just Be.

Obsah Alba Just Be (2004)

  1. Forever Today
  2. Love Comes Again
  3. Traffic
  4. Sweet Misery
  5. Nyana
  6. UR
  7. Walking on Clouds
  8. A Tear in the Open
  9. Just be
  10. Adagio for Strings